Fliza


SE (u)CH , NO UCH, DK UCH, NORD UCH, SE VCH LP1 Ripcurls Fliza  (Årets Curly 2009)

(Cornerstones Gunsmoke x SE U(u)CH. SE VCH.  Janing's Matricaria - Chamomilla)
1 maj 2002 - 16 juni 2012    HD-fri A, Ögon U.A

Cornerstones Gunsmoke

DKUCH INTUCH KBHV-94 VDHCH

Moselund's Torsdag

KBHV-86 KBHV-87 WW-86

Rosthwaite Herries Of Roydina

DKUCH INTUCH KBHV-88

Firfot's Skjönne Jente

Kelsmere Linnet

Rambling Red At Nightsun

Corritani At Kelsmere

SE U(u)CH. SE VCH.  Janing's Matricaria - Chamomilla

LPI S VCH SU(U)CH

Uved's Spinach

INTUCH NUCH SUCH SV-90 SV-93

Blazeaway Wise Crack

AUCH SUCH

Blazeaway Quality Street

INTUCH NUCH SUCH

Ringlets Untamed Hurricane

INTUCH NUCH S VCH SUCH

Uved's Blazeaway Shamouti Orange

INTUCH NUCH SJCH SUCH

Ringlets Rattling Breeze


VALPAR
H-kullen


UTSTÄLLNING / SHOWS
2003-03-30     1 junkl 1 junkk Ck 3 btkl - SSRK Uddevalla, Hathaway M Mrs
2003-08-09     1 ukl 2 ukk - SSRK/CURLYCOAT Nyköping, Gill J M
2003-11-30     2 ukl - SSRK Hammarö, Johansson Karl-Erik
2004-03-27     1 ukl 1 ukk Cert Ck 2 btkl - SSRK Uddevalla, Williams G F Mr
2004-03-28     1 ukl 2 ukk Ck - SSRK Uddevalla, Marshall Freda
2005-04-02     1 ökl 3 ökk - SSRK Uddevalla, Atkinson Chris
2006-01-05     1 ökl 1 ökk Cert Ck 1 btkl BIR - SKK Göteborg, Lehtinen Hans
2006-01-07     1 ökl 1 ökk Cert Ck 1 btkl BIR CACIB - SKK Göteborg, Ericsson Dan
2006-07-09     1 chkk Ck 1 btkl BIR CACIB - SKK HAKK Tvååker, Herman Steven
2007-01-04     1 chkk Ck 2 btkl - SKK V:AKK Göteborg, Ulltveit-Moe Annika
2007-01-05     1 chkk Ck 1 btkl BIR CACIB - SKK V:AKK Göteborg, Karlsdotter Nina
2008-09-09     1 chkk Ck 1 btkl BIR BIG 1 - SMÖKK, Öland, Bess Joao De Paula
2009-04-04     2 chkk Ck 3 btkl - SSRK Västra, Bohus, Monika Blaha
2009-07-11     1 chkk Ck 1 btkl BIR CACIB - SKK, Tvååker, Rita Kadike-Skadina
2011-01-09     1 chkk Ck BTKL 2 R-CACIB, Göteborg, MY DOG


JAKTPROV / COLD GAME TESTS AND FIELD TRIALS

2004-05-22     0 nbkl - SSRK Väse, Palmgren Kent
2004-09-20     0 nbkl - SSRK Alingsås, Carlsson Anders
2006-08-05     3 nbkl - SSRK Hunneberg, Gustafsson Leif
2008-08-02     2 nbkl - SSRK Hunneberg, Tommy Lundin
2008-08-27     1 nbkl - SSRK Lerdala, Monica Andersson
2009-09-05     3 ökl - SSRK Ed, Leif Gustavsson
2009-09-26     0 ökl - SSRK Sunne, Torstein Rudi


VILTSPÅRPROV / TRACKING TESTS

2003-05-05     Ej godkänd anl kl - SVSHK Värmland, Magnusson Yvonne
2003-11-13     Godkänd anl kl - SVTK Dalsland, Råberg Kerstin
2009-06-11     Rörligt öppen klass, pris 1, SVDK Dalsland, Walde Dahlstrand
2009-06-15     Rörligt öppen klass, pris 1, SVDK Dalsland, Curt Muhren
2009-06-30     Ordinarie öppen klass, pris 1, SVDK Dalsland, Walde Dahlstrand. Godkänt championat SE VCH
2010-09-25     Öppenklass pris: 1
2011-04-10     Öppenklass pris: 1 HP
2011-05-02     Öppenklass pris: 1
2011-10-01     Öppenklass pris: 1



LYDNADSPROV NAT

2008-07-07     Lydnadsklass 1,  pris 1, 161 poäng, domare: Larsson Christer
2008-07-08     Lydnadsklass 1,  pris 1, 162 poäng, domare: Kjell Johansson
2011-07-03     Lydnadsklass 1, pris 1, 176,5 poäng, Godkänt championat LP1


BRUKSPROV
2011-09-03  Spår AKL Uppflyttad lägre klass spår


MH-BESKRIVNING

2003-08-16     MELLERUD BRUKSH Mellerud, Andersson Per-Olof